Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius: Lietuvos dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį

Sukurta 2019.10.24 / Atnaujinta 2019.10.24 13:08
   L. Linkevičius: Lietuvos dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį
   L. Linkevičius: Lietuvos dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį

   Spalio 24-25 dienomis Vilniuje vyksta tarptautinė konferencija ,,Žvilgsnis į Aziją: iššūkiai ir galimybės“, kurią organizuoja Užsienio reikalų ministerija. Pranešėjai iš daugiau kaip dešimties valstybių ir tarptautinių organizacijų dalijasi įžvalgomis apie procesus Azijos-Ramiojo vandenyno regione, jų įtaką Europai ir Lietuvai.

   „Šiandien į Aziją krypsta viso pasaulio akys. Azijos ir Ramiojo vandenyno regionas tapo itin ryškus pasaulio geopolitikos, ekonomikos ir inovacijų žemėlapyje. Ne išimtis ir Lietuva, kurios akademinė, mokslo, kultūros ir verslo bendruomenė ieško ir randa daug kelių, vedančių į abipusiai naudingą bendradarbiavimą su partneriais Azijoje“,– sakė ministras Linas Linkevičius, atidarydamas konferenciją.  

   L. Linkevičius pabrėžė, kad per 15 metų, kai Lietuva  įsijungė į neformalų Azijos-Europos dialogą (ASEM) ir tapo Azijos-Europos fondo (ASEF) nare, politinis, ekonominis ir kultūros dialogas su Azija įgauna vis didesnį pagreitį.  

   Konferencijoje dalyvaujantys Butano, Indijos, Japonijos, JAV, Kinijos, Singapūro, Europos Sąjungos ir ES Rytų kaimynystės šalių,  ES ir NATO  šalių ekspertai, politikos, verslo ir kultūros atstovai diskutuoja aktualiais Vakarų ir Rytų  dialogo klausimais. Taip pat planuojama aptarti politinės, ekonominės ir  kultūros švelniosios galios sąveikas bei naujas galimybes atrasti bendrus interesus.

   Azijai skirto forumo proga Valdovų rūmuose spalio 25 dieną atidaroma paroda „Karališkieji tekstilės dirbiniai iš taikaus drakono šalies“. Tai – pirmoji iš Butano Karalystės į Lietuvą  atkeliavusi paroda.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   IMG-20191216-WA0007.jpg

   Gruodžio 16 dieną užsienio reikalų viceministras Neris Germanas  dalyvavo  Azijos ir Europos dialogo (ASEM) 14-ajame užsienio reikalų ministrų susitikime Madride, Ispanijoje.  

   Daugiašaliai santykiai »