Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Artimiausi renginiai

Naujienos Spausdinti RSS

L. Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje

Sukurta 2019.04.10 / Atnaujinta 2019.04.10 15:28

Balandžio 10 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Lietuvos Respublikos Seime organizuotame Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisijos posėdyje, kur pasisakė tema „Tautos referendumas dėl pilietybės išsaugojimo“.

„Džiaugiuosi, kad mūsų visų pastangos jau duoda pirmuosius rezultatus – elektroninėje rinkėjų registracijos sistemoje balsuoti užsienyje užsiregistravo daugiau nei 28 tūkst. užsienyje gyvenančių rinkėjų. Liko dar mėnuo iki rinkimų – tikimės, kad pavyks padvigubinti užsienyje balsuoti užsiregistravusiųjų skaičių, lyginant su 2016 metais vykusiais Seimo rinkimais“,  - sakė ministras L. Linkevičius.

Ministras paragino visus prisidėti prie pilietinio aktyvumo skatinimo ir išreikšti savo poziciją balsuojant referendume ir rinkimuose. Jis komisijos nariams pasiūlė įsteigti iniciatyvinę grupę, kuri ragintų referendume balsuoti už pilietybės išsaugojimą.  

Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės komisija posėdžiauja du kartus per metus ir aptaria Lietuvoje ir užsienio valstybėse gyvenančių lietuvių bendradarbiavimą, keičiasi užsienio lietuviams aktualia švietimo, kultūros ir kita informacija, Seimui ir kitoms valstybės institucijoms teikia pasiūlymus, kurie padėtų stiprinti valstybingumą ir demokratinių tradicijų puoselėjimą.

Nuo 1995 metų veikiančią komisiją (iki 2007 metų tai buvo Seimo ir JAV lietuvių bendruomenės komisija) sudaro po 10 narių iš Lietuvos Respublikos Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės. Šioje Seimo kadencijoje komisijai pirmininkauja Antanas Vinkus (LRS) ir Rimvydas Baltaduonis (PLB).  

Susijusios naujienos Visos naujienos »
IMG_1315.jpg
Gegužės 13 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Seimo ir Pasaulio lietuvių bendruomenės (PLB) komisijos nuotoliniame posėdyje, skirtame aptarti pandemijos krizės pasekmes ir migracijos iššūkius pasaulio lietuvių bendruomenėms ir Lietuvai.
Užsienio lietuviai »
1.jpg

Vasario 15 dieną užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius dalyvavo Vasario 16–osios gimnazijoje Vokietijoje vykusiame renginyje, skirtame Lietuvos valstybės atkūrimo dienai ir gimnazijos jubiliejui paminėti.

Užsienio reikalų ministro veikla » Užsienio lietuviai »
aa.jpg

Rugsėjo 13-15 dienomis daugiau nei 70 lietuvių diasporos profesionalų iš 14 valstybių Briuselyje susitiko aptarti švietimo ateities Lietuvoje, dirbtinio intelekto proveržio galimybių gimtinei, pilietybės išsaugojimo, naujos Seimo apygardos temas.

Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »