Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje Lietuva išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

Sukurta 2020.06.19 / Atnaujinta 2020.06.19 14:20
  IMG_7339.JPEG Jungtinių Tautų Žmogaus teisių tarybos sesijoje Lietuva išreiškė paramą Ukrainai ir Sakartvelui

  Birželio 18-19 dienomis Lietuva dalyvavo Ženevoje vykstančios Žmogaus teisių tarybos (ŽTT) 43-osios sesijos interaktyviame dialoge dėl žmogaus teisių padėties Ukrainoje ir bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo.

  Lietuvos nuolatinis atstovas ambasadorius Andrius Krivas išreiškė gilų susirūpinimą dėl Rusijos toliau vykdomų pagrindinių žmogaus teisių ir laisvių pažeidimų Rusijos okupuotame Kryme, Sevastopolio mieste ir Ukrainos Donbaso regione, Krymo totorių teisių pažeidimų, prievartinio Krymo gyventojų šaukimo į Rusijos karinę tarnybą, ragino Rusiją vykdyti prisiimtus tarptautinės teisės įsipareigojimus ir užtikrinti prieigą tarptautiniams žmogaus teisių stebėjimo mechanizmams.

  Bendruosiuose debatuose dėl techninės paramos ir pajėgumų stiprinimo Lietuva sveikino glaudų Sakartvelo bendradarbiavimą su Jungtinių Tautų (JT) Vyriausios žmogaus teisių komisarės biuru ir išreiškė didelį susirūpinimą blogėjančia saugumo, humanitarine ir žmogaus teisių padėtimi Rusijos okupuotuose Sakartvelo Abchazijos ir Cchinvalio (Pietų Osetijos) regionuose, toliau vykdoma „borderizacija“,  judėjimo laisvės ribojimais, ypač COVID-19 pandemijos kontekste.

  Lietuva išreiškė tvirtą paramą Ukrainos ir Sakartvelo suverenitetui ir teritoriniam vientisumui.

  ŽTT 43-oji sesija kovo mėnesį buvo sustabdyta dėl pandemijos protrūkio ir darbą atnaujino birželio 15 dieną. ŽTT tikslas – skatinti visuotinę pagarbą žmogaus teisėms ir laisvėms, reaguoti į žmogaus teisių pažeidimus ir teikti rekomendacijas. Lietuva kandidatuoja į Žmogaus teisių tarybos nares 2022-2024 metų laikotarpiui, o šiuo metu dirba Taryboje kaip stebėtoja.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Ministro pasisakymas.jpg

  Rugsėjo 18 dieną ministras Linas Linkevičius nuotoliniu būdu pasisakė Jungtinių Tautų (JT) Žmogaus teisių tarybos 45-osios sesijos skubiuose debatuose dėl žmogaus teisių padėties Baltarusijoje.

  Daugiašaliai santykiai »

  Liepos 3 dieną profesorius Dainius Pūras, baigiantis darbą Jungtinių Tautų (JT) specialiojo pranešėjo teisei į fizinę ir psichinę sveikatą poste, pristatė savo paskutinę ataskaitą Žmogaus teisių tarybos 44-ojoje sesijoje.

  Atstovybių naujienos »

  Lietuva, siekdama prisidėti prie Jungtinių Tautų (JT) veiklos užtikrinant ir skatinant pagarbą žmogaus teisėms, skyrė trisdešimt tūkstančių eurų JT vyriausiosios žmogaus teisių komisarės biuro veiklai.

  Daugiašaliai santykiai » Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 15 dieną Jungtinėse Tautose, UNESCO ir Europos saugumo ir bendradarbiavimo organizacijose veikiančios keturios Žurnalistų saugumo draugų grupės išplatino pirmąjį bendrą pareiškimą, skirtą atkreipti dėmesį į žiniasklaidos laisvės ir žurnalistų saugumo užtikrinimo svarbą kovoje su COVID-19 pandemija. Prie šio pareiškimo rengimo aktyviai prisidėjo Lietuva, kuri ko-pirmininkauja Žurnalistų saugumo draugų grupėms Niujorke ir Vienoje.

  Vystomasis bendradarbiavimas ir parama demokratijai »

  Balandžio 9 dieną Ženevoje (Šveicarijoje) vykusioje neformalioje diskusijoje su Jungtinių Tautų (JT) vyriausiąja žmogaus teisių komisare Michelle Bachelet Lietuva bendruose pasisakymuose su kitomis valstybėmis išreiškė paramą žmogaus teisėmis pagrįstam atsakui į Covid-19 pandemiją ir paragino valstybes apsaugoti laisvą ir nepriklausomą žiniasklaidą bei užtikrinti netrikdomą prieigą prie informacijos.

  Daugiašaliai santykiai »

  Vasario 27 dieną Strasbūre vyko aukšto lygio konferencija „Aplinkosauga ir žmogaus teisės“, kurią surengė Europos Tarybos Ministrų komitetui pirmininkaujantis Sakartvelas. Konferencijos tikslas –aptarti sąsajas tarp aplinkosaugos ir žmogaus teisių nagrinėjant Europos žmogaus teisių konvenciją bei universalias, nacionalines ir regionines iniciatyvas.

  Daugiašaliai santykiai »