Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

ES vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pagalbos Baltarusijai klausimą

Sukurta 2020.09.30 / Atnaujinta 2020.09.30 10:59
  ES vystomojo bendradarbiavimo ministrai aptarė pagalbos Baltarusijai klausimą

  Rugsėjo 29 dieną viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo neformalioje ES Užsienio reikalų taryboje vystomojo bendradarbiavimo klausimais.

  Susitikime pagrindinis dėmesys skirtas Europos Sąjungos bendradarbiavimui su Afrikos regionu ir tvariam atsigavimui nuo Covid-19 pandemijos bei dar glaudesniam ES valstybių narių veiksmų koordinavimui įgyvendinant Europos komandos („Team Europe“) iniciatyvas. Ministrai taip pat pasikeitė nuomonėmis apie ES ir Afrikos, Karibų ir Ramiojo vandenyno šalių grupės santykių ateitį. 

  Lietuvos ir kitų valstybių narių prašymu į darbotvarkę įtrauktas ir aptartas paramos Baltarusijos žmonėms klausimas: “Atsižvelgiant į pastaruosius įvykius Baltarusijoje, ES turėtų vengti paramos skyrimo Baltarusijos valdžiai ir ieškoti būdų tiesiogiai padėti nuo represijų nukentėjusiems Baltarusijos piliečiams, pilietinei visuomenei, nepriklausomai žiniasklaidai, mažoms ir vidutinėms verslo įmonėms bei remti Europos Humanitarinį Universitetą, ilgus metus veikiantį Vilniuje,” – sakė D. Čekuolis.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  4287b336abc1da07889168fda20b5b27f3a4545201ede458aa323a0651976c18.jpg

  Spalio 14 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis dalyvavo Europos Humanitarinio Universiteto (EHU) mokslo metų pradžios ceremonijoje. Renginyje taip pat dalyvavo Baltarusijos opozicijos lyderė Svetlana Tsichanouskaja. 

  Ministerijos naujienos »

  Spalio 2 dieną ministras Linas Linkevičius telefonu kalbėjosi su Vokietijos užsienio reikalų ministru Heiko Maasu. Pokalbio metu aptarta situacija Baltarusijoje bei konfliktas Kalnų Karabache.

  Dvišaliai santykiai »
  nuotrauka.jpeg

  Spalio 1 dieną Lietuvos verslo konfederacija įteikė apdovanojimą „Verslo ambasadorius 2019” Lietuvos ambasadoriui Baltarusijoje Andriui Pulokui.

  Atstovybių naujienos »
  IMG_9321.jpg

  Rugsėjo 25 dieną Užsienio reikalų ministerijos atstovai su JAV Valstybės departamento sekretoriaus padėjėjo pavaduotoju Europai Georgu P. Kentu aptarė situaciją Baltarusijoje ir regione, paramos Baltarusijos pilietinei visuomenei galimybes, kitus aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Reaguodama į rugsėjo 23 dieną Baltarusijos prezidento Aliaksandro Lukašenkos slapta surengtą savęs inauguravimo naujai prezidento kadencijai ceremoniją, Lietuvos užsienio reikalų ministerija dar kartą pažymi, kad rugpjūčio 9 dieną Baltarusijoje įvykę rinkimai neatitiko Baltarusijos tarptautinių įsipareigojimų ir visuotinai pripažintų demokratinių standartų, nebuvo laisvi, sąžiningi ir demokratiški. Todėl Lietuva nepripažįsta šių rinkimų rezultatų ir dėl šios priežasties nelaiko A. Lukašenkos teisėtu Baltarusijos vadovu. Naujai save inauguravęs A. Lukašenka neturi jokių teisių atstovauti Baltarusijos žmonėms ir jų interesams.

  Kalbos, pareiškimai »
  DSC_0903.jpg

  Rugsėjo 21 dieną užsienio reikalų viceministras Dalius Čekuolis su JAV Valstybės departamento koordinatoriumi kovai su terorizmu  Nathanu A. Salesu aptarė kovą su tarptautiniu terorizmu, sankcijas su „Hezbollah“ siejamiems asmenims, situaciją Baltarusijoje ir regione, aktualius Lietuvos ir JAV santykių bei tarptautinio saugumo politikos klausimus.

  Dvišaliai santykiai »