Temos Žymėti visasAtžymėti visus

Naujienos Spausdinti RSS

Didžiausia Graikijos sala Kreta suinteresuota plėtoti ryšius su Lietuva

Sukurta 2018.11.15 / Atnaujinta 2018.11.15 17:03
  Didžiausia Graikijos sala Kreta suinteresuota plėtoti ryšius su Lietuva

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Susitikime su Kretos regiono gubernatoriumi ir miestų merais ambasadorius R. Kačinskas aptarė bendradarbiavimo galimybes turizmo ir prekybos srityse, susisiekimo tarp Lietuvos ir Kretos klausimus, Kretos salos iniciatyvas užtikrinat kokybiškas turizmo paslaugas.

  Susitikimai su Kretos vietinės valdžios atstovais leido ne tik išgirsti apie Kretos turizmo plėtros planus, bet ir pristatyti Lietuvos turizmo potencialą, ypač sveikatos ir konferencijų turizmo srityse, pasidalinti Lietuvos patirtimi kovojant su didžiausiais iššūkiais turizmui – sezoniškumu ir regioniniu netolygumu.

  Hersonissos miesto meras išreiškė norą užmegzti artimesnius bendradarbiavimo ryšius su viena iš Lietuvos savivaldybių.

  Graikijos tyrimų ir technologijų centro FORTH (angl. – Foundation for Research and Techonolgy Hellas) būstinėje R. Kačinskas domėjosi kretiečių patirtimi kaip 1983 metais plyname lauke įkurtą centrą išauginti iki Europinio lygio tyrimų institucijos, vykdančios veiklą elektroninių struktūrų ir lazerių, molekulinės biologijos ir biotechnlogijos, kompiuterių mokslų, taikomosios matematikos ir cheminės inžinerijos srityse.

  Savo ruožtu Lietuvos ambasadorius pristatė Lietuvoje įgyvendinamą Integruotų  mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepciją, domėjosi galimybėms jiems bendradarbiauti su Graikijos FORTH.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  2020 07 27 papandreou Dipomacy Star 3.png

  Liepos 27 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas žinomam Graikijos politikui George Andrea Papandreou įteikė Užsienio reikalų ministerijos garbės ženklą „Lietuvos diplomatijos žvaigždė“. Ministras Linas Linkevičius šį apdovanojimą skyrė už paramą Lietuvai kelyje į Europos Sąjungą (ES) bei Graikijos ir Lietuvos ryšių stiprinimą.

  Dvišaliai santykiai »
  20200629_110604.jpg

  Birželio 29 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Graikijos krepšinio federacijos generaliniam sekretoriui Panagiotis Tsagronis perdavė specialią Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) dovaną už dvišalių ryšių stiprinimą krepšinio srityje. Kartu įteiktas Lietuvos ambasados Graikijoje padėkos raštas.   

  Dvišaliai santykiai » Atstovybių naujienos »
  IMG_8139.jpg

  Užsienio reikalų viceministras Neris Germanas vasario 4 dieną susitiko su naujuoju Graikijos ambasadoriumi Lietuvai Dimitrios Xenitellis.

  Dvišaliai santykiai »
  DSC_9201.jpg

  Spalio 12-13 dienomis Atėnuose, Graikijoje, vyko III-asis Graikijos ir Kipro lietuvių bendruomenės sąskrydis, kuriame dalyvavo per 90 lietuvių bendruomenės narių ir svečiai iš Lietuvos.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  2019 09 16 Baltijos kelias 1.jpg

  Rugsėjo 16 dieną Lietuvos, Latvijos ir Estijos ambasados Graikijoje kartu paminėjo Baltijos kelio 30-tajį jubiliejų. Pagrindiniu renginio akcentu tapo režisieriaus Ólafuro Rögnvaldssono dokumentinio filmo „Tie, kurie išdrįso“ peržiūra. Po filmo svečiams buvo parodyta virtuali Baltijos kelio fotografijų paroda, surengtas priėmimas.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »