Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Didžiausia Graikijos sala Kreta suinteresuota plėtoti ryšius su Lietuva

Sukurta 2018.11.15 / Atnaujinta 2018.11.15 17:03
  Didžiausia Graikijos sala Kreta suinteresuota plėtoti ryšius su Lietuva

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Susitikime su Kretos regiono gubernatoriumi ir miestų merais ambasadorius R. Kačinskas aptarė bendradarbiavimo galimybes turizmo ir prekybos srityse, susisiekimo tarp Lietuvos ir Kretos klausimus, Kretos salos iniciatyvas užtikrinat kokybiškas turizmo paslaugas.

  Susitikimai su Kretos vietinės valdžios atstovais leido ne tik išgirsti apie Kretos turizmo plėtros planus, bet ir pristatyti Lietuvos turizmo potencialą, ypač sveikatos ir konferencijų turizmo srityse, pasidalinti Lietuvos patirtimi kovojant su didžiausiais iššūkiais turizmui – sezoniškumu ir regioniniu netolygumu.

  Hersonissos miesto meras išreiškė norą užmegzti artimesnius bendradarbiavimo ryšius su viena iš Lietuvos savivaldybių.

  Graikijos tyrimų ir technologijų centro FORTH (angl. – Foundation for Research and Techonolgy Hellas) būstinėje R. Kačinskas domėjosi kretiečių patirtimi kaip 1983 metais plyname lauke įkurtą centrą išauginti iki Europinio lygio tyrimų institucijos, vykdančios veiklą elektroninių struktūrų ir lazerių, molekulinės biologijos ir biotechnlogijos, kompiuterių mokslų, taikomosios matematikos ir cheminės inžinerijos srityse.

  Savo ruožtu Lietuvos ambasadorius pristatė Lietuvoje įgyvendinamą Integruotų  mokslo, studijų ir verslo centrų (slėnių) kūrimo ir plėtros koncepciją, domėjosi galimybėms jiems bendradarbiauti su Graikijos FORTH.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  ASC_0950.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  44.jpg

  Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

  Atstovybių naujienos »
  Graikija2.jpg

  Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »
  Concultations with Greek delegation 4.JPG

  Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

  Dvišaliai santykiai »
  image1.jpeg

  Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

  Naujienlaiškio prenumerata