Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Atėnuose paminėtos Lietuvos narystės ES ir NATO metinės

Sukurta 2019.03.29 / Atnaujinta 2019.03.29 15:15
   Atėnuose paminėtos Lietuvos narystės ES ir NATO metinės
   Atėnuose paminėtos Lietuvos narystės ES ir NATO metinės

   Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

   „Lietuva ir Graikija jau penkiolika metų dalijasi narystės Europos Sąjungoje ir NATO privalumais bei atsakomybe.  Esame sąjungininkės. Tačiau niekas taip nesujungia valstybių kaip žmonių tiltai ir niekas nesujungia žmonių taip, kaip bendra aistra. Lietuviams ir graikams ši bendra aistra – meilė krepšiniui“, – kreipdamasis į renginio dalyvius teigė Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas.

   Svarbiausiu šventės akcentu tapo Mariaus Markevičiaus dokumentinio filmo „Kita svajonių komanda“ peržiūra, kurioje dalyvavo buvęs Lietuvos nacionalinės krepšinio rinktinės treneris Jonas Kazlauskas, šiuo metu Atėnuose žaidžiantis krepšininkas Jonas Mačiulis, LKL prezidentas Remigijus Milašius,  „Žalgirio klubo“ direktorius Paulius Motiejūnas, Graikijos Krepšinio federacijos bei Graikijos Krepšinio lygos valdančiųjų tarybų nariai.

   Susirinkusiuosius pasveikino ir šiomis dienomis su oficialiu vizitu Atėnuose besilankantis Lietuvos žemės ūkio ministras Giedrius Surplys, kuris lietuvių bendruomenės Graikijoje atstovams perdavė Ministro Pirmininko Sauliaus Skvernelio sveikinimą Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo sukaktuvių proga bei paragino tautiečius aktyviai dalyvauti gegužės mėnesį vyksiančiame referendume dėl pilietybės išsaugojimo.

   Susijusios naujienos Visos naujienos »
   ASC_0950.jpg

   Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

   Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
   Graikija2.jpg

   Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

   Dvišaliai santykiai »

   Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

   Naujienos »
   Concultations with Greek delegation 4.JPG

   Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

   Dvišaliai santykiai »
   2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

   Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

   Atstovybių naujienos »
   image1.jpeg

   Kretos salos sostinėje Heraklijone lapkričio 9-11 dienomis įvyko antrasis Graikijos ir Kipro lietuvių sąskrydis.

   Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai »

   Naujienlaiškio prenumerata