Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter
Naujienos Spausdinti RSS

Apartos Lietuvos ir Graikijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

Sukurta 2018.11.28 / Atnaujinta 2018.11.28 16:14
  Apartos Lietuvos ir Graikijos politinio bendradarbiavimo stiprinimo galimybės

  Lapkričio 28 dieną Vilniuje vyko Lietuvos ir Graikijos politinės konsultacijos, kurioms vadovavo abiejų šalių Užsienio reikalų ministerijų politikos direktoriai – Asta Skaisgirytė ir Theodoros Georgakelos.

  Susitikime daug dėmesio skirta saugumo klausimams, aptarta stiprių transatlantinių ryšių būtinybė, bendradarbiavimo tarp ES ir NATO svarba, taip pat  sėkminga Lietuvos ir Graikijos veikla  įgyvenant bendrus PESCO projektus kibernetinio saugumo srityje.

  Aptariant nerimą keliančias naujienos iš Ukrainos dėl Rusijos karinių veiksmų Azovo jūroje, buvo pabrėžta, kad Lietuva šiuos Rusijos Federacijos veiksmus vertina kaip pažeidžiančius Ukrainos suverenitetą, teritorinį vientisumą, esminius tarptautinės teisės principus ir kviečia imtis visų priemonių, kad jie būtų nedelsiant nutraukti.

  Lietuvos URM Politikos direktorė teigė, kad reikia stiprinti ES veiksmų koordinavimą kovojant su dezinformacijos iššūkiais. A. Skaisgirytė taip pat pristatė Lietuvos iniciatyvą dėl ES atsako dezinformacijai ir pakvietė Graikiją prie jos prisijungti.

  Politikos direktoriai taip pat aptarė situaciją Artimuosiuose Rytuose bei Šiaurės Afrikoje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  67689004_474237770077768_2156616724156252160_n.jpg

  Rugpjūčio 5 dieną Lietuvos ambasadoje Atėnuose vyko susitikimas su itin ilgų distancijų bėgiku Aidu Ardzijausku bei restauruoto Arūno Žebriūno klasika tapusio filmo „Riešutų duona“ peržiūra.

  Atstovybių naujienos » Užsienio lietuviai » Istorinė, kultūros diplomatija »
  ASC_0950.jpg

  Gegužės 15 dieną Lietuvos ir Lenkijos ambasados Graikijoje iškilmingo priėmimo metu pirmą kartą drauge minėjo Abiejų Tautų Respublikos 1791-ųjų gegužės 3-osios konstitucijos priėmimą.

  Atstovybių naujienos » Istorinė, kultūros diplomatija »
  44.jpg

  Kovo 28 dieną Atėnuose įvyko iškilmingas Lietuvos ambasados Graikijoje surengtas priėmimas, skirtas paminėti penkioliktąsias Lietuvos narystės Europos Sąjungoje ir NATO metines, Lietuvos valstybės nepriklausomybės atkūrimą bei Baltijos kelio trisdešimtmetį.

  Atstovybių naujienos »
  Graikija2.jpg

  Kovo 25 dieną Graikija mini Nepriklausomybės ir Graikijos valstybės įkūrimo dieną.

  Dvišaliai santykiai »

  Lietuva sveikina istorinio Graikijos ir Makedonijos susitarimo dėl Makedonijos pavadinimo keitimo į Šiaurės Makedonijos Respubliką ratifikavimą Graikijos parlamente. Tai – pavyzdys, kad susitaikymas tarp skirtingų tautų nepaisant ilgus metus trunkančių nesutarimų yra įmanomas.

  Naujienos »
  2018 11 13 Crete governor and Kacinskas.jpg

  Lapkričio 13 dieną Lietuvos ambasadorius Graikijoje Rolandas Kačinskas Kretoje susitiko su šios salos gubernatoriumi Stavros Arnaoutakis, Kretos sostinės Herakliono ir Hersonissos miesto merais Vasiliu Labrinos ir Ioannis Mastorakis, apsilankė viename didžiausių Graikijos tyrimų ir technologijų centrų.

  Atstovybių naujienos »

  Naujienlaiškio prenumerata