Temos Žymėti visasAtžymėti visus

linas linkevicius.JPG

Užsienio reikalų ministras

Linas Linkevičius

Ministro darbotvarkė cv Twitter

Ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Karalienei Elžbietai II-ajai

Sukurta 2017.11.02 / Atnaujinta 2017.11.02 09:11
  Ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Karalienei Elžbietai II-ajai

  Lapkričio 1 dieną Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus įteikė skiriamuosius raštus Jungtinės Karalystės Karalienei Elžbietai II-ajai.

  Po Londono Buckinghamo rūmuose vykusios iškilmingos ceremonijos ambasadorius padėkojo už ilgametę Jungtinės Karalystės paramą Lietuvos laisvei ir nepriklausomybei. Diplomatas pažymėjo, jog Jungtinė Karalystė niekada nepripažino Lietuvos aneksijos, sovietinės okupacijos laikotarpiu sudarydama sąlygas veikti Lietuvos atstovybei Londone.

  Susitikime taip pat aptartas valstybių bendradarbiavimas gynybos, ekonomikos ir kultūros srityse. Ambasadorius atkreipė dėmesį, jog Jungtinė Karalystė, būdama įtakinga NATO sąjungininkė, atlieką svarų vaidmenį užtikrindama saugumą Baltijos ir Šiaurės Europos šalių regione. Buvo kalbėta apie artėjančio atkurtos Lietuvos šimtmečio minėjimą Jungtinėje Karalystėje, lietuvių bendruomenės indėlį į šios šalies ekonominį ir kultūrinį gyvenimą.

  Karalienė labai šiltai prisiminė savo vizitą į Lietuvą, vykusį 2006 metų spalį. 

  Nuotrauka skirta tik publikavimui www.urm.lt svetainėje.

  Susijusios naujienos Visos naujienos »
  Skotija 1b.jpg

  Gegužės 29 dieną Škotijoje besilankantis Lietuvos ambasadorius Junginėje Karalystėje Renatas Norkus susitiko su Škotijos Pirmąja ministre Nicola Sturgeon ir aptarė Lietuvos santykių su Škotija glaudinimo galimybes, plėtojant ryšius verslo, inovacijų, kultūros, akademinio ir parlamentinio bendradarbiavimo srityse.

  Atstovybių naujienos »
  Klausymai.png

  Balandžio 17 dieną Jungtinės Karalystės Parlamento Gynybos komiteto kvietimu Lietuvos ambasadorius Renatas Norkus kartu su Latvijos ir Estijos ambasadorėmis dalyvavo komiteto klausymuose, skirtuose Jungtinės Karalystės gynybos modernizavo programai aptarti.

  Dvišaliai santykiai »

  Atsakydamos į įtariamą cheminio ginklo ataką Sirijoje, Jungtinės Amerikos Valstijos, Prancūzija ir Didžioji Britanija pradėjo karinę operaciją Sirijoje, kuria siekiama sunaikinti Sirijos režimo cheminio ginklo pajėgumus.

  Kalbos, pareiškimai »

  Kovo 26 dieną, su ES partnerėmis suderintu laiku, į Užsienio reikalų ministeriją buvo pakviestas Rusijos Federacijos ambasadorius Lietuvoje Aleksandras Udalcovas. Užsienio reikalų viceministras Darius Skusevičius Rusijos ambasadoriui įteikė notą, kuria trys Rusijos ambasados darbuotojai skelbiami Lietuvoje nepageidaujamais asmenimis dėl su diplomato statusu nesuderinamos veiklos.

  Daugiašaliai santykiai »
  20180314_london.jpg

  Kovo 14 dieną Londone Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius aptarė su Jungtinės  Karalystės užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišalių ryšių bei aktualiausius saugumo bei gynybos sričių bendradarbiavimo klausimus.

  Dvišaliai santykiai »

  Kovo 14-16 dienomis užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius su darbo vizitu lankysis Jungtinėje Karalystėje, kur susitiks su JK užsienio reikalų sekretoriumi Borisu Johnsonu, Parlamento žvalgybos komiteto pirmininku, parlamentinės grupės ryšiams su Lietuva nariais, JK ministrės pirmininkės patarėju užsienio politikos klausimais. Susitikimų metu bus aptarti Lietuvos ir Jungtinės Karalystės dvišaliai santykiai, saugumo ir gynybos klausimai, situacija Rusijoje, Rytų Ukrainoje, ES Rytų kaimynystėje.

  Dvišaliai santykiai »

  Naujienlaiškio prenumerata